Skontaktuj się z nami

Kontakt Fizjonika

 

  794 123 421 794 123 421

 

fizjonika@interia.pl fizjonika@interia.pl 

 

Znajdź nas:

 

facebook.com/fizjonikagabinet  facebook.com/fizjonikacentrum

 

instagram.com/fizjonika_centrum  instagram.com/fizjonika_centrum

 

instagram.com/fizjonika_centrum / booksy.com

 

instagram.com/fizjonika_centrum / fitssey.com

FIZJONIKA

Kontakt Fizjonika

 

Centrum Fizjoterapii i Terapii Naturalnych
Sandra Brożek

 

ul. Strażacka 10  47-100 Strzelce Opolskie

ul. Strażacka 10

47-100 Strzelce Opolskie

created by Słoneccy.pl

Strefa Zajęć Grupowych
Strefa Zajęć Grupowych

MOTYWACJA JEST TYM, CO POZWALA CI ZACZĄĆ. NAWYK JEST TYM, CO POZWALA CI WYTRWAĆ.

 

JIM RYUN

Strefa Zajęć Grupowych

JOGA DLA DZIECI

Joga Dla Dzieci

 

Są to zajęcia ruchowo-relaksacyjne dla dzieci w wieku od 6 lat. Działają na układ ruchu dziecka poprzez wzmacnianie mięśni, uelastycznianie stawów, zwiększenie koordynacji ruchowej, ale także stymulują układ nerwowy dzięki nauce świadomego oddechu, skupienia i odczuwania dźwięków.

 

Zajęcia jogi dla dzieci prowadzone są w zupełnie inny sposób niż dla dorosłych. Dominuje tu forma zabawowa. Wiele pozycji jogi (tzw. asan) ma swoje źródło inspiracji w naturze - dzieci układają swoje ciała w konkretne zwierzęta, rośliny bądź figury, rozwijając tym samym swoją wyobraźnię.

 

Końcowa część zajęć to muzykoterapia, dzięki której dzieci poprawiają swoją koncentrację i wyciszają się. Zajęcia są bezpieczne i kształtują zdrowe nawyki, współpracę w grupie i rozwijają zdrową pewność siebie i poczucie własnej wartości, z równoczesnym poszanowaniem innych.

Joga Dla Dzieci

AKTYWNY SENIOR

Aktywny Senior

 

Zajęcia prozdrowotne, specjalnie opracowane dla osób starszych.  Ich głównym celem jest poprawa ogólnego stanu zdrowia, a w szczególności zwiększenie zakresów ruchomości w stawach i wzmocnienie mięśni. Ćwiczenia w sposób bezpieczny będą kształtować prawidłową postawę ciała, poprawiać równowagę oraz kondycję.

 

Zajęcia prowadzone są w miłej atmosferze, przytulnych warunkach, a tempo i poziom trudności zadawanych ćwiczeń zawsze dostosowane jest do możliwości całej grupy. Jest to też forma aktywacji seniorów do wyjścia z domu i poznania innych osób w podobnym wieku i o podobnych zainteresowaniach.

Aktywny Senior

MEDICAL JOGA

Medical Joga

 

Zajęcia Jogi Medycznej inspirowane są jogą klasyczną i składają się z ćwiczeń oddechowych, ruchowych i relaksacji. Celem takiego treningu jest m.in. nauczenie się wykonywania w prawidłowy sposób poszczególnych asan (pozycje w jodze) i różnych sposobów oddechu.

 

Na zajęciach zwracamy uwagę na technikę wchodzenia w daną pozycję, uczymy się świadomie układać swoje ciało, zawsze dostosowując się do możliwości swojego organizmu. Nierzadko same wchodzenie w pozycje poprzedzone jest serią innych ćwiczeń, które przygotowują nasze ciało stopniowo do jej wykonania.

 

Osoba prowadząca jest dyplomowanym fizjoterapeutą, po szkoleniu „Medical Jogi”, co czyni te zajęcia szczególnie skutecznymi jeśli chodzi o działanie terapeutyczne, a przede wszystkim bezpiecznymi dla naszego narządu ruchu.

 

 Na koniec prowadzona jest relaksacja, mająca na celu wyciszenie organizmu oraz skupienie się na oddechu, jak również dająca możliwość doświadczenia terapii dźwiękiem, do której używamy m.in. mis dźwiękowych Peter Hess® i dzwonków Koshi.

Medical Joga

ZDROWY KRĘGOSŁUP

Zdrowy Kręgosłup

 

Zajęcia mają na celu poprawę elastyczności i stabilizacji ciała, ze szczególnym uwzględnieniem kręgosłupa. Podczas zajęć zwracamy uwagę na technikę wykonywanych ćwiczeń i odpowiedni oddech. Wykorzystywane są elementy treningu medycznego, pilatesu, jogi i ćwiczeń rehabilitacyjnych.

 

Są to ćwiczenia rozluźniające, stabilizacyjne, wzmacniające, rozciągające i równoważne.

 

W trakcie zajęć może być wykorzystywany różnego rodzaju sprzęt: piłki, kijki do ćwiczeń, gumy, dyski sensoryczne i drabinki.

 

Dzięki regularnemu treningowi eliminuje się bóle kręgosłupa oraz innych stawów. Uczy się prawidłowej postawy ciała i świadomego oddechu.

 

Jest to też trening właściwego wykonywania ruchów podczas pracy zawodowej oraz czynności domowych. Można potraktować go jako uzupełnienie treningów w sporcie.

Zdrowy Kręgosłup

FITNESS NA PIŁKACH

Gimnastyka Na Piłkach

 

Zajęcia rekreacyjne z wykorzystaniem dużej piłki do ćwiczeń (tzw. Swiss Ball). Ćwiczenia te poprawiają równowagę oraz wzmacniają mięśnie odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy ciała.

 

Obowiązkowym elementem każdych zajęć jest też stretching i nauka prawidłowego oddychania. Odpowiednia dobrana muzyka i wysokiej jakości sprzęt zapewnią komfortowe warunki do tej formy treningu.

 

Polecane szczególnie osobom, które mają pracę siedzącą lub jednostajną, aby przeciwdziałać niekorzystnym skutkom bezruchu w ciągu dnia. Tego rodzaju ćwiczenia poprawiają także kondycję i ogólne samopoczucie, dzięki dodatkowej produkcji endorfin – czyli hormonów szczęścia.

Gimnastyka Na Piłkach

JOGA POWIĘZIOWA

Stretching

 

Joga nakierowana na pracę z powięzią – czyli oplatającą wszystkie mięśnie i organy specyficzną tkanką, która decyduje choćby o naszej elastyczności czy też swobodnym przepływie płynów (krwi i limfy) w organizmie.

 

Na zajęciach wykonywane są pozycje jogi (asany) oraz proste zadania ruchowe wraz z ćwiczeniami oddechowymi. W efekcie usuwane są sklejenia i ograniczenia powięzi oraz następuje przywrócenie jej naturalnej pracy „ślizgowej” pomiędzy poszczególnymi warstwami mięśni, organów i nerwów. Joga powięziowa uczy budowania uważności i czucia powięziowego ciała.

 

Zajęcia prowadzone są przy spokojnej muzyce i w komfortowych warunkach, sprzyjających relaksowi.

 

Joga powięziowa jest przyjemna i mniej wysiłkowa, niż inne rodzaje jogi, a rezultaty są bardziej trwałe niż przy stosowaniu standardowych technik rozciągających.

Stretching

JOGA

Relaksacja

 

Joga to doskonałe narzędzie - transformujące i bardzo pomocne na drodze do rozwoju świadomości ciała, które jest kluczem do naszego wnętrza.

 

Jogę może praktykować każdy. Jej niezwykłość polega na pozytywnym wpływie na każdą dziedzinę życia (ma na celu między innymi poprawę funkcjonowania ciała, umysłu i duszy) - działa holistycznie.

 

Dzięki niej możemy osiągnąć stan wewnętrznej równowagi a nasze ciało nabierze sprawności, energii i siły.

 

Joga zmienia. Ta przemiana jest jednak procesem, który zachodzi i dzieje się w nas stopniowo a kontekst jest zwykle bardzo szeroki.

 

Kluczem jest regularna i systematyczna praktyka.

Relaksacja

Strefa ruchu

 

STREFA RUCHU

Strefa Zajęć Grupowych
TRENING
MEDYCZNY
Fizjoterapia
ZAJĘCIA
GRUPOWE
Masaż leczniczy
MEDICAL
JOGA&SOUND
Terapia wiscerlna
Fizjonika Centrum Fizjoterapii i Terapii Naturalnych

Centrum Fizjoterapii i Terapii Naturalnych

Umów się na wizytę   Kontakt  794 123 421

Zarezerwuj wizytę    Kontakt